Chaos mesék szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chaos mesék szerepjáték

A Chaos mesék fantasy világhoz készített szerepjáték oldal.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Daren

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Daren
Játékos
Játékos
Daren


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Aug. 13.

Daren Empty
TémanyitásTárgy: Daren   Daren I_icon_minitimeCsüt. Aug. 14, 2014 11:00 am

Név: Daren
Nem: Férfi
Faj: Ember-Elf
Kaszt: Orvgyilkos
Életkor:21
Származás: Fae'gard északi részéből származok
Tartózkodás: Birodalom

Jellem: Mindig reálisan gondolkodik, sose meggondolatlan, ha a munkáról van szó, de szereti a harcot, legalábbis a jó bunyókat és ha harcolni akar akkor harcolni fog. Egyébiránt kedves és segítőkész. Egyetlen nagy álma egy csapat melyet barátaival alkothat, és együtt harcolhatnak az igazságtalanság ellen.

Kinézet:Rövid, barna hajam van.Bőrpáncélt viselek, szürke, csuklyás köpenyt hordok.

Felszerelés:Bőrpáncél, ikertőrök és íj (15 vesszővel)

Előtörténet: Egy kis faluban születtem észak Fae'gard déli részén. Apám egy vándor volt aki találkozott egy gyönyörű elf nővel (anyámal) akit feleségül is vett és letelepedett.
A szüleim egy kis farmot hoztak létre ahol disznót birkát tehenet, sőt lovat is tenyésztettek amiket a katonaságnak adtak el jó pénzért. Ekkor jöttem én majd 1 évvel a
házasság után. Boldogan éltünk és még pár évre rá egy kisöcsém is lett. Mivel félelf volnék a falubeliek sose néztek rám jó szemmel, sőt a hozzám hasonló korúak gyakran támadtak rám. És ez az ami erőssé tett. A napontai edzés és bunyók után eldöntöttem, hogy a seregbe állok. Tehát katonai suliba iratkoztam ahogy később az öcsi is. És bár a pusztakezes harcban már volt gyakorlatom a kardforgatási tudományom elég csekély volt. Az átlag órákat például matek, nyelvtan  nagy részben ellógtam, ilyenkor vagy apámmal edzettem hogy utolérjem osztálytársaimat a kardforgatásban és más közelharci fegyverek használatában, vagy a falu határán magasodó fára másztam fel, és pihentem. Ez az időszak 16 éves koromban egyszeriben véget ért. A falu őrei egy a közelben áthaladó karavánra vigyáztak az egyre gyakoribb rablótámadások miatt. A maradék katona nem tudott mindenkit megvédeni attól a farkasfalkától ami a falura támadt. Ezért néhány fenevad betört a faluba és iszonyatos vérengzésbe kezdtek. A falut őrző katonák hősiesen harcoltak, de a létszámhiány miatt, az iskola diákjai és tanáraik is védték a falut amennyire tudták. Apám sem volt rest és a kisöcsém is segíteni akart, de nem kellett volna. Az egyik megkarmolta a lábát és nem tudott felállni. Bár apám a segítségére sietett és megmentette rosszabbul is elsülhetett volna a dolog. Ám én ezt csak a harc után tudtam meg,mivel épp aprítottam a vadat. Az óriási farkas teljes sebességgel rohant nekem és kiütötte a kezemből a kardot. Két állkapcsánál fogva állítottam meg nehogy leharapja a fejemet. Már vagy egy perce birkóztam a vaddal amikor végre sikerült jó fogást találnom az állkapcsán és egy rántással eltörnöm. Az "állatka" erre a karmával csapott felém, de egy gyors hátra bukfenccel kitértem előle. Ám még mindig nem nyugodhattam, szerencsére az iskola többi diákja is a harctéren volt, és a segítségemre siettek. Első sorozatban néhány nyílvessző érte a bestia jobb oldalát. Így már nem is talált engem érdekesnek és új támadói felé fordult. Ez éppen kapóra jött mert kardom már nem volt messze tőlem. Felkaptam és elkezdtem felmászni az egyik ház tetejére, mivel világossá vált, hogy szemtől szemben nem tudom megölni, ezért elterveztem hogy a tetőről ráugorva ölöm meg. Mire felértem barátaim már vesztésre álltak. Összeszedtem minden bátorságom és erőm, nekifutottam és elugrottam. Elvétettem a koponyájába szántam a kardot, de a nyakába döftem. Én pedig a hátára érkeztem. Nem halt meg azonnal, de innentől már csak a hátán kellett maradnom. Ez után kicsit ünnepeltünk, majd rohantunk segíteni a többieknek és fél óra múlva mát ki is tisztítottuk a falut. Ez után az eset után már senki    sem vetett meg mivel megmutattam a bátorságom. Egy évvel később délre utaztam világot látni. Ekkor ismertem meg a Ragnarok nevű szervezettel, elveikkel, és elhatároztam, hogy belépek (nos már csak meg kéne tenni). Nem sokkal később, egy kocsmai bunyóban (szokásom szerint) találkoztam a sicariorum nevű szervezet egyik tagjával. Így utólag már nem biztos hogy ki kellett volna állnom egy vipera szintű orvgyilkos ellen, de mivel tapasztalt bunyós voltam egész jól álltam a sarat, persze esélyem sem volt, de meglátta bennem a potenciált.Így miután úgy elvert mint addig még senki, beleegyezett, és egészen a kiképzésem végéig a pártfogóm volt. Nos a kiképzés nem volt egy leányálom. Bár karddal tudtam bánni, mikor a tanítókat néztem úgy éreztem magamat, mint mikor először volt a kezemben ilyen fegyver, és apám tanított. Addig azt hittem, hogy jó bunyós vagyok, hát nem. Mindent újra kellett tanulnom, és érezhetően jobb lettem. Bár a mesternek ez után sem jelentettem túl nagy falatot, de a részeg munkásokkal már simán elbántam. De ez még csak az alap képzés volt. A kard forgatásához egy kicsit értettem de hamar rájöttem, hogy nem túl ideális fegyver egy orvgyilkosnak, tehát váltottam ikertőrökre. Valamint egy távolsági fegyver is javasolt a szakmában, úgyhogy elkezdtem kitanulni az íjászat művészetét. egész pontosan lőttem 15-20 méterre, ám tanáraim 50 méterre is oly pontossággal lőttek mint én 10-re. Szóval volt még mit fejlődnöm , de hirtelen kaptam egy feladatot.:
A mester a tanácsteremből széles mosollyal jött kifele és magához hívott.
-Jó híreim vannak. A tolvajok és mi kötöttünk egy megállapodást.
-Miért is egyezkedünk velük az utóbbi időben?
-Mint tudod egyre kevesebb embert a karnak eltenni lábalól manabság, és a nemesek pedig egyre jobban őrzik a kincseiket, így se nekünk, se a tolvajoknak nem elég nagy a bevétele.
-Aham és ezen mit segít a mostani megállapodás?
-Egyszerű mi leszedjük az őröket, a tolvajok pedig viszik a szajrét. Aztán 50-50 osztozunk.
-Remek, de te ennyitől még nem szoktál ilyen boldog lenni.
-Te leszel az egyik így megalakult csapat vezetője.
-Ugye csak szivacc? Még a kiképzésem sem fejeződött be teljesen.
-Valóban, de a tanács egyetértett, hogy a szervezői képességeid megfelelővé tesznek a posztra. amúgy meg ez a csapat csak belőled és egy újonc tolvaj lányból fog állni úgyhogy ne dramatizáld túl a dolgot.
-Ez igazán megnyugtató, tényleg nem elég hogy nincs kész a kiképzésem de még csak egy teljes csapatot sem kapok és még az a másik tag is egy újonc, végülis semmi gáz nincs ezzel, á nem.
-Tehát az első feladatotok egy utazással kezdődik az uticél, pedig: Niaram városa. keresd fel az ottani Főhadiszállást és add ezt a levetet az ottani főmuftinak.
-(Le se szarja a kifogásaimat) Felteszem ott megtudom a részleteket.
-Nolám néha a fejét is használja.
Ezekkel a szavakkal váltam el borzalmasan idegesítő humorú mesteremtől. Ezután kb 1 hónap vándorolgatás után (nem kaptam érkezési időkorlátot szóval beiktattam egy kis világlátást is a programba) megérkeztem Niaramba és felkerestem a központot.
Az ottani legmagasabb rangú embernek átnyújtottam a papirost amit a mester adott.
És már meg is kaptam, a helyszínt, hogy hol kell a csapatom maradék 1 tagjával találkoznom, de csak a következő napon, úgyhogy elmentem egyet inni. A harmadik korsó sör után már éreztem, hogy ez az este nem fog jól végződni, és igazam is lett.
Alig húztam le a piámat már repült is be egy faszi az ablakon. És hova máshova, mint pontosan elém az asztalra, ami egyébként ripityára is tört. Azán vártam azt az izomagyú vadbarmot aki miatt összetörött az asztalom, de hatalmas meglepetésemre egy 16-18 év körüli kiscsaj lépett be, pontosabban ugrott a szerencsétlen után az ablakon keresztül. Lehajolt a sráchoz, aztán meghajolt és már el is futott az éjszakába.
Megnéztem a balfácánt de teljesen kiütötték, ám a jóembernek még pénze se volt amiből ihattam volna még egyet, ám amikor fizetni akartam eszméltem rá, hogy nekem is üres az erszényem, pontosabban egy pár kavics volt csak benne és ekkor értettem meg hogy miért is hajolt meg a kiscsaj, és miért nem volt pénze az önkéntes abláktörőnek sem.Olyan mérges voltam, hogy az ordításomat a város túlsó felében is lehetett hallani, de, hogy ügyes volt a kis tolvaj az biztos.
Ám az igazi meglepetés, csak másnap ért, mivel mikor a találka helyére érkeztem ott mosolygott rám az a szemtelen kis mocsok. az első dolgom volt, hogy fejjel lefelé kiráztam belőle az utolsó penit is. utána elengedtem, kiszámoltam a "tartozását" és a maradékot visszaadtam. Miután bocsánatot kért előről kezdtük az ismerkedést.
-A nevem Daren. 21 éves fél elf volnék, a cspatvezető. Egy pár tőrrel és egy íjjal vagyok felfegyverezve.
-Az én nevem Lilieth. 17 éves ember és egy késsel lettem ellátva. Amúgy hol az utolsó tag?
-Nos, valamelyik hülye (mester) kitalálta, hogy ez egy 2 személyes csapat lesz. És ne reménykedj, ez nem azt jelenti, hogy megússzuk a nehéz küldiket. Sőt csak hogy gyorsan bele is rázódjunk kezdésnek egy nemesi villa kirablása a feladat.
-Azt hittem legalább nem egy lehetetlen marhasággal kezdünk, de mennyi pénz is van odabent?
-Az informátorunk szerint kb 50-80 arany leket a jólötzött kamrában.
-Mi az, hogy jól őrzött?
-Úgy 10 őr lehet.
-Lehetetlen.
-Lenne, ha a kis nemesecske nem készülne kiruccanni.És ez azt jelenti, hogy max 4 őr marad vigyázni a pénzre.
-Ez jól hangzik, de mi a hátulütő?
-Csak 40 aranyat hagy otthon és nappal kell betörnünk.
-Megismételjem? Lehetetlen.
-Csak hallgasd végig a tervem.
-Miután kellő képpen kisajtoltam a forrásunkat, és elég infóm volt a katonák lehetséges helyzetéről, biztosan be tudunk jutni a pénzel teli helyiség előtti folyosóig, de ott 2 őr lesz. Az egyiket......
-Na végre itt vagyunk, ha kijutunk kitekerem az informátor nyakát, de emlékszel még a dolgodra?
-Fogjam a pénzt és fussak.
-És ne állj meg semmi képpen se. Na bújj el ameddig elcsalom őket.
Kihúztam az íjamat és mivel úgy 12 méterre lehettek az egyik őrt oldalba találta a nyilam, és hörögve esett össze. a másik meglátott és máris kivont karddal rokant felém, nem tehettem mást mint futottam, és nem is akartam mást tenni, mivel amint az őr befotdult a sarkon a Lilieth máris nekiállt kinyitni a zárat, legalábbis reméltem, mert nem igazán akartam egy felfegyverzett páncélos őr ellen sokáig harcolgatni.
Amikor láttam, hogy már fárad a futástól azonnal megfordultam és páros lábbal lerugtam. ám igen csak hamar felkelt, gyakorlatilag még a fegyvert sem tudtam váltani, de már megint jött rám. Nagyjából már 3 perc telt el mióta harcoltunk, de még nem jöttem rá, hogy hol sebezhető a páncélzata, de már nem is kellett mivel láttam, hogy Lilieth a folyosó tulsó végén táncikál a pénzzel. Intettem neki, hogy besegíthetne, mert előről nem lehetett átszúrni a páncélzata között, és már elég rosszul állt a szénám, ám hátulról egyetlen szúrással kifektette ez az aranyos kis tolvaj. Kijutni már egy szerűbb volt, mivel az infó tévedett és legalább 6 őr maradt a házban, és voltak meglepően necces helyzetek, de legalább a katonákon kívül az egész udvart magával vitte az a naiv kis nemes. Ám amikor a lopott pémzt bevittük a bázisra és pofátlanul lenyultak a negyvenből harminc aranyat azt hittem felrobbanok, ugyanakkor örültem is, hiszen szereztem egy megbízható társat aki még akkor is visszamegy érted, amikor tudja, hogy az élete a tét. ( A maradék 10 arany eme remek és megbízható társ adòsságaira úszott el)


A hozzászólást Daren összesen 9 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 01, 2016 7:44 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Xordan
Mesélő
Mesélő
Xordan


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2015. Jul. 28.

Daren Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daren   Daren I_icon_minitimeCsüt. Aug. 13, 2015 7:45 pm

Yay, annyi munka és újra írás után végül el jött az idő, hogy a csapatunk új taggal bővüljön. Gratulálok Daren előtörténeted elfogadva. A hibákat már megírtam pm-ben, szóval azt most nem taglalom ismét,idővel úgyis javul majd. Jelen pillanatban egy szervezet tagja vagy, ami kiváló kezdésként szolgálhat. Várom a jövőben történeteidet.
A jutalmad 400*xp és 2 hírnév pont.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Daren Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daren   Daren I_icon_minitimeCsüt. Aug. 13, 2015 8:22 pm

Sajnálom de ezúttal adminként felülbírálom a döntést, előtörténetedet elutasítom.
Az indokok:
  1. Amit jellemre és kinézetre írtál az édeskevés, ráadásul a történetből pont annyi jellem jött át, mint amit az elején leírtál, azaz közel a semmihez. Azt mellékesen jegyzem meg, hogy a felszerelésed egyetlen bőrpáncélból áll az általad az elején leírt szerint, minden fegyver nélkül.
  2. Amit régebben üzenetben írtam az továbbra is áll. A farkastámadásnál leírt harcodban bemutatott erő-agilitás-akrobatika kombinációd túlságosan nagy, és messze felülmúlja a kezdő karakter szintjét. Ezt ugyan később kompenzálnád azzal, hogy elkenik a szádat, de ez után állítólag még erősebb leszel.
  3. Állítólag a Ragnarokhoz csatlakoztál. Erről fél szót ejtesz, miközben ez a világok két legnagyobb szervezetének egyike. Egyrészt felejtsd el, hogy kezdésből csatlakozol, másrészt még ha tehetnéd is ennél több kellene.
  4. Mint az az orvgyilkos kasztnál le van írva csak az Ash'gard és a Yil'gard létezik orvgyilkos csoportként. A Vipera, a Boszorkánymester és a Zúzó alkaszt csak ezekben a szervezetkben van. És nem, nem kezdhetsz náluk.
  5. Emellett a karaktereddel rengeteg minden történik, és semmi sincsen kifejtve. Az egész írás összecsapott, trehány. Kérlek szánj rá időt, hogy kifejtsd a dolgot. Ezt a jelenben írás és a párbeszédek nagyban segítik. Továbbá ha már színezed a párbeszédet, amihez nem, ragaszkodunk, akkor színezd rendesen.
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Daren Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daren   Daren I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Daren
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chaos mesék szerepjáték :: Fórum :: Előtörténetek-
Ugrás: