Chaos mesék szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chaos mesék szerepjáték

A Chaos mesék fantasy világhoz készített szerepjáték oldal.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mestick

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Mestick Left_bar_bleue0/0Mestick Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Mestick Left_bar_bleue10/10Mestick Empty_bar_bleue  (10/10)

Mestick Empty
TémanyitásTárgy: Mestick   Mestick I_icon_minitimeKedd Aug. 05, 2014 5:45 pm

Név: Mestick
Nem: Férfi
Faj: Ember félsárkány
Kaszt: Mágus
Életkor: 16
Származás: Ciolur
Tartózkodás: Niaram


Jellem: Barátságos, és nyitott személyiség vagyok. Ezen kívül becsületes, nagylelkű és erős szellemű. Ugyanakkor nyilván hátrányai is vannak a jellememnek... Rossz hazudó vagyok, és ha becsületről vagy szeretett személyeimről van szó, sokszor a józan ész felé kerekednek az érzelmeim. Imádok félsárkány formában lenni. Picit megviselő ugyan az átváltozás, de szabadabbnak érzem magam(főleg repülni szeretek, de ez nem a legokosabb döntés... voltak érdekes esetek, mint amikor egyszer megláttak, és egy hónapig ment a balhé azon hogy milyen szörnyek járkálnak a környéken... időnként mikor előkerül a téma, visszahúzódok a sarokba és zavartan vakargatom a fejem...).
Kinézet: Közepesen hosszú, fekete haj, kék szem.Izmos test, 180 cm(növésben vagyok még...).Fekete, csuklyás ruha, bár a csuklya csak éjszaka van rajtam.
Felszerelés: Kasza, kézi nyílpuska, 10db nyíl, ruházati eszközök
Fegyver:
-Kasza(vas fej), rúna:Sötét Penge
-Kézi nyílpuska(10 nyíl)

Előtörténet:
Gyermekkorom meglehetősen furcsán telt. A rossz dolgok ott kezdődtek, mikor jöttek támadók a falunkba, és megtámadták anyám. Ráadásnak apám sosem ismertem. No tehát, mikor anyámat megtámadták, nekiszaladtam a támadójának, erre ő felnevetett és arrébb dobott.
-VÁÁÁÁÁÁ-ordítottam, miközben szaladtam felé. _CSATT_ Felpofozott. Ekkor már kijöttem a sodromból, és elüvöltöttem magam újra.
-VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
A támadó három métert repült, nekiszáguldott a falnak, és holtan esett össze. Anyám nagyon megrémült, bár tudta miről van szó... Ez volt a másik oka annak, hogy megrémült. Mielőtt még elvitt volna az iskolába, behívott a szobájába, hogy beszéljen velem:
-Fiam, hallgass ide. Apád egy sárkány volt, nem is akármilyen, egy erősebb. Jeget lehelt, mely befagyasztott mindent, mit ért.Találkozásunkkor éppen emberi formájában volt, de tekintete még így is mintha egy sárkányé lett volna.Emlékszem, belépett a házba, úgy megrémültem, hogy meg se szólaltam... Még ha sikítottam volna, akkor se tudott volna senki segíteni, ráadásul valószínűleg az egész falut jégbe zárta volna, ugyanis ereje volt akkora. Odalépett hozzám, befogta a számat, majd lecsupaszított, reggelre magáévá tett, de mire felébredtem már sehol se volt. Úgy döntöttem, hogy utánanézek a dolgoknak, mi történik, ha egy embernek sárkánytól születik gyereke... Mikor megtudtam, nagyon megrémültem, de nem akartalak megölni, még akkor se, ha tudtam, hogy nem lesz könnyű életed. Ráadásul még ez is! Sajnálom, de el kell küldjelek egy mágus iskolába.
-De miért?-kérdeztem felzaklatottan.
-Mert mágus vagy, fiam, nagy erő rejlik benned. Nem csak hogy apád sárkány, ráadásul mágus vagy! Nagy harcos lehet még belőled.-mondta.
Tudta, hogy nem lesz könnyű életem, titkolnom kell majd kilétem.Azt is elmondta, hogy meg fogok tudni tanulni átváltozni. Első két évben nagyon unatkoztam, elvégre kisgyerek voltam még, és, ugyebár, a kisgyerekek mozgékonyak, meg nem igazán lehet megfegyelmezni őket...Hát, nem voltak valami könnyű napjaim, az egyszer biztos.
Egyik nap a földrajz tanárom rákérdezett:
-Hol van Mahosu?
Hát, a válaszom nem bizonyult jónak, kaptam egy hatalmas taslit...
Politika, földrajz, gazdaság, politika, földrajz, gazdaság... Az a sok magolás, hát az iszonyatos volt. Mire a harmadik évem kezdődött, már azért tanultam a sok fenyítésből. No persze, addigra már az orrom picit elferdült, annyi pofont kaptam, illetve egy jó kis verekedésnél be is tört(amit, hozzáteszem, nem én kezdtem). A hatását megtette, elvégre jóval többet tudtam az országról.Hasznát ugyan nem vettem igazán, csak a vizsgákon. Mágia-elmélet... A harmadik és negyedik évemben nagyjából ennyi volt. A suliban.Viszont hétvégente hazautaztam, tanultam otthon is. Nem, nem a suli miatt tanultam. Az átváltozás. Az volt az, ami miatt tanultam. Anyám kioktatott, de még nem sikerült megcsinálnom. A suliban pedig nyilván tanultam, hogy jön létre a varázslat, miért jön létre, és ehhez hasonló dolgokat. Eljött végre a nyár. Megintcsak sokat fejlődtem tanév során. Nyáron sokat mentem erdőkbe, barangoltam a fák között, hallgattam a madarak csipogását. Egyszercsak egy tisztásra értem. Tele volt banditákkal. Úgy tűnt, épp volt egy nagyobb zsákmányuk, mert ittak, vedeltek mint állat. Egyik meglátott, elkezdett röhögni, előkapta a fegyverét, majd elkezdett jönni felém. A többiek is észrevették, nevettek, majd ők is elindultak felém. Nagyon meg voltam rémülve, elkezdtem futni, úgy gondoltam, hogy elég részegek, hogy ne érjenek utol. Tévedtem. Egyszercsak megragadott egy erős marok, és a földre csapott, majd hátamra fordított. Láttam az arcát, belenéztem mély, sötétbarna szemébe, és éreztem azt a bűzt, ami áradt belőle-alkohol, egyértelmű. Hamarosan a társai is odaértek. Nagyon megrémültem.
-Mi van szaros?!-kérdezte.
-Öööö...Én csak úgy erre járt...-kezdtem, de ő, hogy elhallgattasson, hasba vágott. Felnyögtem. Társai megint felröhögtek. Hasra fordultam, felugrottam, megint futásnak eredtem volna, de ő megfogott a nyakamnál és újra kiterített.
-Tényleeeeg?!-ugrottam fel majd szájbavágtam. Megint felröhögtek a körülöttünk lévők, bár az ellenfelem még jobban feldühödött. Hasba vágott újra, a hasam elkezdett fájni, persze nem igazán az ütéstől, azt már kezdtem megszokni... Ez más, összerogytam. Picit várt, majd hasba rúgott. Ekkor már az egész testem sajgott. Lassan elkezdtem átváltozni, éreztem, hogy előjönnek a testrészek, amik átváltozáskor szoktak.A bandita is látta, hogy valami nincs rendben, ezért még egyszer belém rúgott. Hátamra fordultam, és meglátták a karmaimat, meg a fejem, ahogy megnyúlik. Hátrahőköltek. Lassan felálltam,
a szárnyaim is előjöttek. Hallottam a szívverésüket, lélegzésüket. Az első bandita felém ugrott. Odacsaptam. Meglepődve láttam, hogy a fickó elrepül. Nagy ijedtség lett úrrá a tömegen. Rájuk akartam ordítani, hogy: Mi van nyavalyások? Beszartatok vagy mi?! Erre ez jött ki a torkomon: mvnanyaásk?! Igen, úgy tűnik, nem ilyen egyszerű a beszéd. Vagy legalábbis most még nem. Bár, ezzel is elég nagy félelmet keltettem... Akkor ők szaladtak, nem én. Futottak, ahogy bírtak. Egyet-kettőt még azért elkaptam, csak hogy még jobban fussanak. Mikor hazaértem, anyám látta, hogy valami nem stimmel, ezért rákérdezett:
-Van valami baj, édesem?
-Egy csapat bandita, átváltozás.-sűrítettem össze mondandóm, bár úgy tűnt, érti mit akarok mondani.
-Na és? Milyen volt?-kérdezte
-Furcsa, és mintha valami mesebeli szuperhős lennék.-mondtam büszkén, bár megviselten.
Hát, az a nap emlékezetes volt... A következő három évben megtanultam használni az erőm. Próbálkoztam sötét pengét formálni, de az még nem igazán sikerült, előtte villámot idéztem, illetve a célzását. Illetve taszítottam mindenfélét, mondjuk egyszer sikerült saját magam taszítani, repültem 2 métert, szerencsére mezőn voltam, nagy pázsittal, így nem estem nagyot. Beszereztem egy kaszát(egész pontosan elhoztam otthonról, már nem használta anyám 4-5 éve, de én megtanultam harcra használni, így hát beleegyezett), készíttettem nagybátyámmal(rúnavéső) egy rúnát rá, a Sötétség és a Penge szavaival. Illetve kaptam egy kézi nyílpuskát a nagybátyámtól, 10 nyíllal, mondván, biztos ami biztos.Elindultam Niaramba, elvégre munkám oda vezetett(szerencsére a kért vándormágusnak lettem kisorsolva).Azt mondták, kell még segítség ott, így hát elindultam hogy megtegyem a hosszú távolságot.Utamon volt még egy-két összetűzetésem, köztük egy picit durvább is, mikor bementem egy kocsmába, és ott egy nagydarab ember nem igazán kedvelt, és mikor az útjába kerültem, nem éppen örült, nekem jött, és éreztem rajta, hogy elég ittas, így hát nem nagyon akartam bántani, de mikor kiderült, hogy törvény kívüli mágus, kiálltam magamért. Hát, ő ezt úgy élte meg, hogy nekicsapódott a kocsma falának. Megkötöztem és eléggé elvertem, csak hogy ne tudjon varázsolni, így hát kénytelen voltam eszméletlenre ütni. Bevittem a helyi rendtartó szolgálathoz, adtak egy kis pénzt, megkérdezték, ki vagyok, majd lecsukták a bűnözőt, és utamra engedtek. Nem lett semmi bajom mire odaértem. Mikor megláttam a várost elámultam... Hatalmas volt ahhoz képest ahonnan jöttem. Besétáltam a főkapun, kértem egy kis útbaigazítást, majd megindultam főnököm irodája felé.

Az 5 szó amit megtanultam eddig:
Formálás, Villám, Taszítás, Sötétség, Penge

Ha megfelel, akkor ez lennék én.


A hozzászólást Mestick összesen 7 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 16, 2016 8:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Mestick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mestick   Mestick I_icon_minitimeCsüt. Aug. 07, 2014 11:24 am

Hát Mestick, ez egy érdekes történet volt. A lényeget gyorsan leszögezném: előtörténetedet elfogadom.
Kifejezetten tetszett az alapja az egésznek. Karaktered kifejezetten érdekesnek tűnik, és rendesen kitértél az oktatásra is, ami kellett, hogy meglegyen.
Viszont voltak vele problémák, ez, ha jól sejtem, tapasztalatlanságodból fakad. A legnagyobb probléma az volt, hogy bár néhány dolgot részleteztél, nagyon tömör az egész. A fordulópontokat valamennyire kifejtetted, de a karaktered érzéseit, jellemét nem igazán sikerült belevinned teljességében az írásodba. Az előtte leírt jellem nagy részét nem igazán lehetett érzékelni. Természetesen számos szóismétlés is volt benne, de ezeket a hibákat, amiket eddig leírtam, majd megtanulod elkerülni, ahogy egyre többet írsz, úgyhogy nem is akadtunk annyira fel rajta.
Volt benne egy játéktechnikai hiba is, amit mágusként fontos tudnod: egy Váááá üvöltéssel nem szabadulhat fel a benned lévő mágikus erő, varázsszót kell használnod. Tehát jóhiszeműen feltételeztük, hogy ott használtál az üvöltés után valamit ^^
Apró megjegyzés: a félsárkányok tudnak az alakjukban beszélni (de persze előfordulhat, hogy valaki nem érez rá az első átváltozáskor). Ez neked információ, hogy a továbbiakban tudd, nem hiba.

Akkor a számokkal való értékelés:
+450 tp
+1 arany (azért ilyen kevés, mert rengeteg felszereléssel indulsz)

Kérlek oszd el a pontjaidat, és hozd létre az adatlapodat!
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
 
Mestick
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mestick
» Mestick kalandjai
» Találkozás? Mestick&Ryusoke
» Mestick társak (igénylések)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chaos mesék szerepjáték :: Fórum :: Előtörténetek :: Elfogadott előtörténetek :: Mágus-
Ugrás: