Chaos mesék szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chaos mesék szerepjáték

A Chaos mesék fantasy világhoz készített szerepjáték oldal.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kérdések

Go down 
+5
Garrick
Sigurd Gallen
Ilaszior
Ryusoke
Mestick
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeKedd Aug. 05, 2014 11:29 am

Elméletben igen. Gyakorlatban a sárkány rúna nem olyan, melybe úton-útfélen belebotlik az ember. Emellett ha meg is szerzed és felvésed (nyilván elég drága felszerelés kell a felvéséséhez) akkor is iszonyatos mennyiségű varázspont kell az átváltozásod fenntartásához, és ugye azt se felejtsük el, hogy félre is sikerülhet a dolog. Szóval igen, gyorsabban át tudnál vele változni/jobban át tudnál vele változni, de megvannak a hátulütői.
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue0/0Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue10/10Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (10/10)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeKedd Aug. 05, 2014 12:03 pm

Ja, gondoltam
Amúgy felnéznél a facebookodra?Meg szeretném beszélni végre ezt a mágusiskolás dolgot, hogy minél hamarabb kezdhessek Smile
Vissza az elejére Go down
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue0/0Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue10/10Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (10/10)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimePént. Aug. 22, 2014 3:30 pm

Hali!
Hogy lehet megnézni, hogy hány szavas az, amit írtam?
Vissza az elejére Go down
Sigurd Gallen
Játékos
Játékos



Hozzászólások száma : 2
Join date : 2014. May. 31.
Age : 27

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimePént. Aug. 22, 2014 5:27 pm

Másold be wordbe, az kiírja.
Vissza az elejére Go down
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue0/0Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue10/10Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (10/10)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimePént. Aug. 22, 2014 7:16 pm

Köszi, már megkaptam a választ Smile
Vissza az elejére Go down
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Márc. 16, 2015 2:51 pm

Remélem senkit nem bántok meg ezzel a kérdéssel. Arra lennék kiváncsi, hogy a tolvaj miért engedély köteles? Nem panaszkodni akarok csak érdekel. Ha valakit megbántottam elnézéts kérek előre is.
Vissza az elejére Go down
Ryusoke
Tolvaj
Tolvaj
Ryusoke


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2013. Feb. 06.
Tartózkodási hely : Budapest

Karakterlap
Faj: Elf félsárkány
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue2/1000Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (2/1000)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue1380/3750Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (1380/3750)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 19, 2015 11:07 am

Azért mert a tolvaj képes elég erősen interaktálni rendszer ügyileg más karakterekkel. Lényegében olyan képesség birtokában van, amelyre más kaszt nem képes( jelen esetben a tolvajlás) Az olyan kasztok és fajok, amik ehhez hasonlatos képességekkel rendelkeznek, azok lesznek engedélykötelesek.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 19, 2015 11:33 am

így. A tolvaj karakternek lehetősége van arra, hogy njk-ektől és karakterektől lopjon, és ha valaki felelőtlenül használja ezt, azzal túlságosan erős lehet, valamint tönkre teheti mások szórakozását.
"with great power comes great responsibility"
(és itt nagyon halkan megjegyzem, hogy engedélyt olyanok kapnak, akik kreatívak és felelősség tudatosak. Az ezio név egy karakternek az első pontot erősen kétségbe vonja, úgyhogy lehet jobb, ha átnevezed)
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Márc. 19, 2015 11:46 am

Nagyon köszönöm és elnézést kérek ha kellemetlenséget okoztam. Más sajnos nem jutott az eszembe ezért kapta ezt illetve azokat nehéz leirni vagy kiejteni. Chartouche illetve Guillaume kiejtve Gion
Amúgy terveim szerint egy ritka és mégis bárhol fellelhető dolog elopásán fog dolgozni ami nem szabályszegés és ezt bármely kaszt megteheti. Mégegyszer mindent köszönök üdvözlettel Ezio
Vissza az elejére Go down
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Márc. 28, 2015 4:04 pm

Olvastam, hogy volt egy pár szép nagy háború. Megszeretném kérdezni melyik istenek halhattak meg ott? Ha lehetne kérnék pár nevet és mellé minek az istene volt és a jelképüket. Elég lessz pár darab nem kell sok. És azt érdekelne még, hogy ezekről a háborukról a halandók is tudnak? Mindent köszönök előre is.
Elnézést kérek a zavarásért.
Vissza az elejére Go down
Robert Solwarin
Kalandor
Kalandor
Robert Solwarin


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2014. Jul. 06.
Age : 28

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 12:13 am

Először is, semmi szükség arra, hogy elnézést kérj Very Happy
Másodszor, egy igen érdekes témakört kapargálsz a kérdéseddel. A legnagyobb háborúk amiben istenek meghaltak a démonháborúk voltak, valamint az azóta tartó Ragnarok-Portálőr háború. Ennek ellenére az ott meghalt istenekről nincs névsor, és semmi űr nem keletkezett az istenek pantheonjában. Ennek az oka a halandók számára rejtély, csak nagyon kevés, ezzel a területtel foglalkozó pap és papnő sejti rá a választ.
Vissza az elejére Go down
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 10:58 am

Nagyon köszönöm szépen a segítségedet. Akkor jön a második terv. És mindig elnézést kell kérni mert soha nem tudhatom kit idegesítek/bántok meg egy ostoba kérdéssel. Mégegyszer köszönöm.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 4:11 pm

A kérdések soha nem bántóak, és nem idegesítőek Very Happy Mivel ez egy eddig sehol-meg-nem-jelent fantasy world, ami eléggé bonyolult és összetett, valamint az oldalon is hatalmas hiányosságok vannak a leírásban, ezért természetes, hogy felmerülnek kérdések, mondhatni baj, ha nem merülnek fel. Emellett a kérdések azt jelentik, hogy érdeklődsz a dolog iránt, ami elégtételt nyújt számunkra, és nem idegeskedést Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 4:27 pm

Természetesen érdekel mer nagyon ötletes az oldal történelme. Lenne még egy kérdésem. Mi számít olyan lopásnak amit csak a tolvaj tehet meg? Gondolom a zsebmetszés, de például ha vissza kell szerezni a tolvajoktól az elrabolt pénzt az is egyfajta rablás. Lecsapok mindenkit aztán távozom a pénzel. Előre is köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 5:07 pm

Ezzel azt hiszem játék-teológiai talaj határára kerültünk, így megpróbálok tömör, és mégis kielégítő választ adni, mert az ilyenre a válaszok nagyon-nagyon hosszúak lehetnek.

Amit te kérdezel, ha jól értem, valójában sok kérdés összetömörítése, vagy legalábbis én csak úgy tudok rá választ adni, ezért pontról-pontra végig megyek, megpróbálva válaszolni vele néhány olyan kérdésre, ami felmerülhet benned az olvasása közben.

1. Mi számít speciális tolvaj cselekedetnek?
Speciális tolvaj cselekedet minden, amivel a karakter illegális úton, lehetőleg feltűnés-mentesen megszerzi más ingóságát, vagy pénzét. Ez lehet zsebmetszés, betörés, rablás, zsarolás, csalás, hamisítás.

2. Ezt csak tolvajok képesek megcselekedni?
Nem. A Chaos Mesék rendszerében jelenleg összesen négy "törvénytelen" kaszt van (törvénytelen kasztnak hívjuk azokat a kasztokat, melyek céljaik eléréséhez leginkább a törvénytelen utakat használják, vagy legalábbis járatosak bennük), ezek: tolvaj, orvgyilkos, színész, bárd. Ezek mindegyike a törvénytelen praktikákat használja, noha mást-mást részesítenek előnyben. A tolvaj ugyebár, aki leginkább a csendes pénzszerzést részesíti előnyben. Emellett bármely más kasztba tartozó karakter ellophatja valakinek az erszényét, hiszen miért ne lenne rá képes?

3. Akkor mi értelme a tolvaj kasztnak?
Jobb kérdés: Mi értelme van egyáltalán a kaszt-rendszernek?
Ez az a pont, ahol elértük a játék-teológiai határt. Valóban jogos kérdés, hogy mi értelme a kaszt rendszernek, ha egyszer mindenki képes lehet mindenre.
A kaszt-rendszer lényege, hogy kategóriákba soroljuk a karaktereket. Ezzel nem azt adjuk meg, hogy mi az, amit csak ő használhat, illetve hogy ő csak mit használhat (noha bizonyos kasztok rendelkeznek speciális képességekkel, lásd kalandor állata), sokkal inkább az, hogy jelezzük a mesélő és a többi játékos felé, hogy a karakter leginkább milyen eszközöket használ. Mondhatni ez nem törvény, hanem iránymutató.
Ezáltal, noha más kasztúak is írhatnak arról kalandot, hogy ellopnak valamit, ez egy tolvaj kasztú karaktertől természetes, és zömében ilyet is várunk el (noha nem kötelező), egy lovagtól ugyanez meglepő, és egy idő után kifejezetten furcsává válhat.
Egy szó mint száz, a kaszt leginkább a karaktered képzettségeiről, eszközeiről ad jelzést, de nem kötelez és nem gátol.
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Garrick
Játékos
Játékos
Garrick


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2015. Mar. 16.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Márc. 29, 2015 5:31 pm

Köszönöm nagyon sokat segítettél. És még köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
Vissza az elejére Go down
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue0/0Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue10/10Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (10/10)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Május 21, 2015 11:18 pm

Halihó!
Röpke régi, még meg nem válaszolatlan kérdés:
Rúnavéső felszerelés mennyiért kapható legális úton? ( Razz )
Mostanság majd igyekszem megint írogatni, de nem ígérek semmit(jövő hét kemény lesz, tz-k tömkelege... Smile )


És ha már itt tartunk, átalakult formában képes vagyok varázsolni?


Egy törpe wyvern milyen erős? Esetlegesen eshet szó olyanról, hogy befogadok egy bébit? (Random megtalálom, de nem akarom otthagyni, vagy ilyesmi) Egy afféle háziállatként? Nem mint egy kalandornak, inkább mint egy normál embernél bármilyen másik háziállat. (Pl. Kutya, macska, stb.) Persze hordoznom kéne, meg először semmi haszna nem lenne, meg etetni kéne meg stb, de imádom a sárkányokat I love you
Vissza az elejére Go down
Ryusoke
Tolvaj
Tolvaj
Ryusoke


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2013. Feb. 06.
Tartózkodási hely : Budapest

Karakterlap
Faj: Elf félsárkány
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue2/1000Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (2/1000)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue1380/3750Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (1380/3750)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Május 27, 2015 12:19 am

A felszerelést nem tudom mennyi lehet, de varázsolni fogsz majd tudni. A harmadik szinten mikor átalakulsz ráeszmélsz, hogy valami nem stimmel. Más színű vagy mint a megszokott és különös érzés kerít hatalmába. Ez az a pillanat mikor szülőd vérvonala még erősebben jelen lesz. Annak függvényében, hogy milyen sárkányvér csörgedezik ereidben(tűz-víz-sav-köd-egyéb kreatív cucc) képes leszel az adott témához kapcsolódó varázslatokat létrehozni. Hamarosan kipostolok egy sárkány képesség pályázatot, ott ötleteket meríthetsz majd.
És a wywern kérdés? Nem vagyok admin, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz a válasz. Az egy rohadt ritka dolog, nem igazán hevernek csak úgy wyvern tojások mindenfelé, illetve városőrként elég nehéz lenne legálisan tartanod. Ha mégis szeretnél egyet, azt javaslom jóval később, várj még vele egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Mestick
Játékos
Játékos
Mestick


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2014. Jul. 18.
Age : 24

Karakterlap
Faj:
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue0/0Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue10/10Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (10/10)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Május 27, 2015 1:02 am

A varázslást úgy gondoltam, hogy mivel én alapból mágus vagyok, azt tudom-e használni? Amúgy meg, ejha, egy pillanatra el is felejtettem, hogy rendfenntartó a karakterem... Very Happy És teljesen jogos, most így belegondolva, még régebben mondtátok, milyen ritkák a sárkányok, gondolom az emberek sem szívesen szállásolnának el. Eleve csak az ötlet érdekelt, nem akartam abban a pillanatban össze is hozni Smile
Vissza az elejére Go down
Ryusoke
Tolvaj
Tolvaj
Ryusoke


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2013. Feb. 06.
Tartózkodási hely : Budapest

Karakterlap
Faj: Elf félsárkány
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue2/1000Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (2/1000)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue1380/3750Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (1380/3750)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeHétf. Jún. 01, 2015 1:28 am

Szerintem az alapvető varázslataid nem tudod használni, mivel akkor nem az emberi formád van fölényben, nem az a vér kering az ereidben, hanem a sárkány, ami más dologban dominál és minden mást elnyom. Legalábbis én így gondolom.
Vissza az elejére Go down
Daren
Játékos
Játékos
Daren


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Aug. 13.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeSzer. Jún. 10, 2015 6:47 pm

Lehetséges lenne füstgránát használata?
Vissza az elejére Go down
Ryusoke
Tolvaj
Tolvaj
Ryusoke


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2013. Feb. 06.
Tartózkodási hely : Budapest

Karakterlap
Faj: Elf félsárkány
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue2/1000Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (2/1000)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue1380/3750Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (1380/3750)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeVas. Jún. 14, 2015 7:57 pm

Ha leírod hogyan és miként működik, akkor igen. De azt el kell fogadnia a mesélőnek( pl nekem van)
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Admin
Admin
Ilaszior


Hozzászólások száma : 185
Join date : 2012. Jul. 21.
Age : 103

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeKedd Júl. 14, 2015 12:46 pm

Mestick, hiába vagy mágus, azt félsárkány formában nem tudod használni. Ennek oka, hogy másféle mágiát használtok a sárkányokkal.
Igen Daren, lehetséges a füstgránát használata.
Vissza az elejére Go down
https://chaosmesek.hungarianforum.com
Daren
Játékos
Játékos
Daren


Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Aug. 13.

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 25, 2015 1:24 am

Családon belül öröklődő rúna lehetséges? Amúgy az előtörim elméletileg kész(a minimum megvan) de a továbbiakban majd többet írok, és köszi a válaszokat
Vissza az elejére Go down
Ryusoke
Tolvaj
Tolvaj
Ryusoke


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2013. Feb. 06.
Tartózkodási hely : Budapest

Karakterlap
Faj: Elf félsárkány
Hírnév::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue2/1000Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (2/1000)
Tp::
Kérdések - Page 2 Left_bar_bleue1380/3750Kérdések - Page 2 Empty_bar_bleue  (1380/3750)

Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitimeKedd Júl. 28, 2015 12:29 am

Olyan nem igazán létezik, hogy öröklődő rúna. A rúna az csupán csak egy szó. Az hogy asztal, az óvatroniul az hogy "nyalet"(fogalmam sincs, csak mondtam valamit), ha valaki kimondja, hogy "nyalet" és mágiát rak bele valami történni fog, aminek köze van az asztalhoz. Az lehetséges, hogy van egy szó, amit csak a családod tud(kb), és megtanítják, hogy fiam ez a szó nagyon csúnya és ezt tudja, használd ésszel, stb, de nem tárgyal jár. Vagy pedig van egy rúna lap, azon ez a rúna és annyira magic és secret, hogy még ők is alig tudják felmérni az erejét.
Szóóóóval, nem voltam túlságosan összeszedett, mikor ezt írtam szóval röviden:
A rúna nem egy tárgy hanem egy tudás, egy szó. Le lehet írni valahova, kellő szakértelemmel, fegyvereket, tárgyakat lehet vele felruházni, így mások is használhatják őket, vagy pedig te saját mana pont nélkül, mivel a tárgy energiáját használod fel.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések   Kérdések - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kérdések
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Chaos mesék szerepjáték :: Fórum :: Csevegő-
Ugrás: